Ve čtvrtek 24. října 2024 od 9:15 do 18:30 se na ČVUT v Praze, v budově CIIRC, uskutečnil 24. ročník konference z cyklu Integrované inženýrství v řízení průmyslových podniků, tentokrát s ústředním tématem Twin transition: Společná cesta ke konkurenceschopnosti. Akci pořádal Ústav řízení a ekonomiky podniku Fakulty strojní ČVUT v Praze ve spolupráci s partnery z akademické i podnikové sféry.
Konference nabídla prostor pro setkání odborníků, výzkumníků, studentů i zástupců průmyslové praxe. Dopolední blok byl věnován přednáškám odborníků z praxe, kteří se zaměřili na aktuální výzvy v oblasti digitalizace, udržitelnosti a optimalizace podnikových procesů. Mezi hlavní řečníky patřil Martin Plajner, ředitel výzkumu a vývoje ve společnosti Logio, který ve své přednášce „Implementace specifického řešení se silným matematickým výpočtem v reálném budgetu?“ představil možnosti propojení pokročilých matematických modelů s low-code a no-code aplikacemi. Dále vystoupili Michal Růžek s tématem „Materials and End-Of-Life Limits“ a Matúš Varjan s přednáškou o dlouhodobém plánování s využitím AI.
Odpolední část programu byla věnována prezentacím výsledků výzkumu studentů magisterských a doktorských studijních programů. Účastníci měli možnost diskutovat o aktuálních trendech v oblasti projektování, řízení a optimalizace výrobních a logistických systémů, a to v kontextu tzv. twin transition – propojení digitalizace a udržitelnosti jako klíčových faktorů konkurenceschopnosti českého průmyslu.
Součástí programu byla také mezinárodní studentská vědecká konference Průmyslové inženýrství 2024, tradičně pořádaná Katedrou průmyslového inženýrství a managementu Západočeské univerzity v Plzni.
Konference si kladla za cíl:
- Podporovat výměnu znalostí mezi akademickou a podnikatelskou sférou.
- Poskytnout prostor pro prezentaci výsledků výzkumu a diplomových prací.
- Být zdrojem inspirace a informací o nejnovějších trendech v průmyslovém inženýrství.
- Podporovat mladé vědecké pracovníky a jejich profesní růst.
Akce byla určena zejména pro odborníky z průmyslové výroby, zástupce inovačních institucí, akademické pracovníky a studenty, ale i pro širší odbornou veřejnost se zájmem o moderní přístupy k řízení průmyslových podniků.
Soubory ke stažení zde:
Ve středu ve středu 25.10.2023 od 10:00 do 17:00, na VUT v Brně proběhl 23. ročník konference s tématem Inteligentní výrobní systémy a jejich management. Na konferenci se potkalo celkem 38 účastníků jak z řad akademické sféry (ČVUT v Praze, VUT v Brně, ZČU v Plzni, TU v Košicích). Přednášky odborníků v dopolední části se zaměřovaly např. na manažerské informační systémy a moderní podnikové nástroje. V odpolední části pak probíhaly prezentace výsledků výzkumu a řešených projektů studentů magisterských a doktorských studijních programů. Účastníci konference měli možnost se seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti výrobních technologií, automatizace a průmyslové digitalizace a konzultovat výsledky svých prací.
Součástí byla mezinárodní studentská vědecká konference Průmyslové inženýrství 2023 pravidelně pořádaná Katedrou průmyslového inženýrství a managementu, ZČU v Plzni. Partnery konference byly Svaz strojírenské technologie, Katedra průmyslového inženýrství a managementu – Západočeská univerzita v Plzni, Česká technologická platforma STROJÍRENSTVÍ, MM Průmyslové spektrum a BIM.
Soubory ke stažení zde:
Ve středu 6. 10. 2022 od 9:30 do 17:00 se uskutečnil na půdě ZČU v Plzni v zasedací místnosti UV-115b, 22. ročník konference s tématem Inteligentní výrobní systémy a jejich management. Na konferenci se potkalo celkem 33 účastníků jak z řad akademické sféry (ČVUT v Praze, VUT v Brně, ZČU v Plzni, TU v Košicích). Přednášky odborníků v dopolední části se zaměřovaly např. na životní cyklus produktu a jeho řízení či zavádění simulace podnikových procesů. V odpolední části pak probíhaly prezentace výsledků výzkumu a řešených projektů studentů magisterských a doktorských studijních programů. Účastníci konference měli možnost se seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti výrobních technologií, automatizace a průmyslové digitalizace a konzultovat výsledky svých prací.
Součástí byla mezinárodní studentská vědecká konference Průmyslové inženýrství 2022 pravidelně pořádaná Katedrou průmyslového inženýrství a managementu, ZČU v Plzni. Partnery konference byly Svaz strojírenské technologie, Katedra průmyslového inženýrství a managementu – Západočeská univerzita v Plzni, Česká technologická platforma STROJÍRENSTVÍ a MM Průmyslové spektrum.
Ve středu 10. 11. 2021 se při příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně uskutečnil 21. ročník konference s tématem Inteligentní výrobní systémy a jejich management. Na konferenci se potkalo celkem 42 účastníků jak z řad podnikové praxe (Procter & Gamble, Mondi Štětí a.s., Bühler CZ s.r.o. nebo NKT s.r.o.), tak zástupců z akademické sféry (ČVUT v Praze, VUT v Brně, ZČU v Plzni, TU v Košicích). Přednášky odborníků v dopolední části se zaměřovaly např. na životní cyklus produktu a jeho řízení s využitím softwarové podpory, zavádění simulace podnikových procesů, živé digitální dvojče, využití virtuální reality v průmyslu nebo dopad digitalizace na lidské zdroje. V odpolední části pak probíhaly prezentace výsledků výzkumu a řešených projektů studentů doktorských studijních programů. Účastníci konference měli tradičně možnost navštívit strojírenský veletrh a seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti výrobních technologií, automatizace a průmyslové digitalizace.
Součástí byla mezinárodní studentská vědecká konference Průmyslové inženýrství 2021 pravidelně pořádaná Katedrou průmyslového inženýrství a managementu, ZČU v Plzni. Partnery konference byly Svaz strojírenské technologie, Katedra průmyslového inženýrství a managementu – Západočeská univerzita v Plzni, Česká technologická platforma STROJÍRENSTVÍ a MM Průmyslové spektrum.
Dne 7. října 2020 se uskutečnil jubilejní 20. ročník konference, tentokrát na téma Aplikace a využití moderních nástrojů, metod a technologií v praxi průmyslových podniků. S ohledem na omezení spojená s pandemií COVID proběhla konference bohužel pouze ve zkráceném online formátu prostřednictvím Microsoft Teams. Přednášky a diskuse se zaměřovaly především na problematiku průmyslového inženýrství, management průmyslových podniků, průmyslovou automatizaci a projektování a konstrukci strojů a mechanismů. Součástí byla mezinárodní studentská vědecká konference Průmyslové inženýrství 2020 pravidelně pořádaná Katedrou průmyslového inženýrství a managementu, ZČU v Plzni. Partnery konference byly Svaz strojírenské technologie, Katedra průmyslového inženýrství a managementu – Západočeská univerzita v Plzni, Česká technologická platforma STROJÍRENSTVÍ a MM Průmyslové spektrum. Konference se zúčastnilo přibližně 35 posluchačů.
Tématem 19. ročníku konference byla „Inteligentní výroba v digitální ekonomice“. Přednášky a diskuse se zaměřovaly především na problematiku projektování, optimalizace a efektivní řízení podnikových výrobních a logistických procesů a systémů s vyžitím moderních přístupů a nástrojů. Součástí byla mezinárodní studentská vědecká konference Průmyslové inženýrství 2018 pravidelně pořádaná Katedrou průmyslového inženýrství a managementu, ZČU v Plzni. Partnery konference byly Svaz strojírenské technologie, Katedra průmyslového inženýrství a managementu – Západočeská univerzita v Plzni, ŠKODA AUTO Vysoká škola, Česká technologická platforma STROJÍRENSTVÍ. Konference se zúčastnilo přibližně 50 posluchačů. Krátké video z konference je k dispozici zde.
Dne 11. října 2017 se při příležitosti konání 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně uskutečnil 18. ročník konference v rámci cyklu „Integrované inženýrství průmyslových podniků“ s tématickým zaměřením „Problémy znalostního managementu v podniku 21. století“. Podrobné informace o konferenci naleznete v přílohách. Článek o 18. ročníku konference je k dispozici na webu MSV Brno.
Dne 4. 10. 2016 se uskutečnil již 17. ročník konference s tématem „Moderní trendy v řízení procesů průmyslových podniků“. Konference se konala pod záštitou děkana Fakulty strojní ČVUT v Praze Prof. Ing. Michaela Valáška, DrSc. a děkana Fakulty strojní ZČU v Plzni Doc. Ing. Milana Edla, PhD., a za spolupráce s Českou technologickou platformou STROJÍRENSTVÍ. Na konferenci vystoupili jak představitelé a akademičtí specialisté obou pořadatelských fakult, tak i významní představitelé jejich partnerských podniků a dalších spolupracujících organizací. Akce byla i součástí celoročního programu České technologické platformy STROJÍRENSTVÍ.
Dne 15. 9. 2015 se uskutečnil 16. ročník konference s tématem „Technicko-manažerské vzdělávání – klíčový faktor pro konkurenceschopnost“. Konference se konala pod záštitou děkana Fakulty strojní ČVUT prof. Ing. Michaela Valáška, DrSc. a ve spolupráci se Svazem strojírenské technologie, Svazem průmyslu a dopravy České republiky, Asociací exportérů ČR, Hospodářskou komorou České republiky a společností Boltjes Group. Zároveň konference proběhla v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání.
Dne 30.9.2014 se při příležitosti 56. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně uskutečnila v Kongresovém centru již 15. konference Integrované inženýrství v řízení průmyslových podniku. Tématem 15. ročníku konference byly: „Moderní nástroje pro podporu podnikového řízení a zvyšování konkurenceschopnosti podniků“.
Ústav řízení a ekonomiky podniku, ČVUT v Praze, Fakulta strojní, připravil ve spolupráci se Svazem strojírenské technologie při příležitosti 55. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně sborník odborných příspěvků konferenční povahy z cyklu Integrované inženýrství v řízení průmyslových podniků. Téma 14. ročníku konference bylo: „Obchodní potenciál špičkových výrobních technologií“.
Téma 13. ročníku konference bylo zaměřeno na: „Předpoklady úspěchu na trzích v globalizovaném světě“. Téma a náplň konference se ukázalo zajímavým pro 47 účastníků.
Přílohy
- Konference-2018-fotografie (30 MB)
- Sbornik-Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2021 (7 MB)
- Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2021-Tiskova-zprava (99 kB)
- Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2021-Prezentace-dopoledne (14 MB)
- Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2021-Prezentace-odpoledne (7 MB)
- Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2021-Posters (2 MB)
- Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2021-Fotografie (28 MB)
- Tematicke_Okruhy_SZZ_RPS (156 kB)
- Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2021-Doprovodne-materialy (3 MB)
- Poster (530 kB)
- Prezentace (9 MB)
- Sborník_2022 (8 MB)
- Konference-Integrovane-inzenyrstvi-2022-Letak (135 kB)
- Foto_SVK_22 (47 MB)
- Foto SVK2023 vyber (18 MB)
- Poster A0 2023-V3 (492 kB)